Üretim Alanlarında Büyük İhtiyaç: Palet Streç Film

Streç film yiyeceklerin paketlenmesinin yanı sıra daha çok fabrika tipi üretim alanlarında kullanılmaktadır. Bu alanda özel olarak kullanılmak üzere palet streç filmler üretilmektedir. Palet streç filmler manuel olarak kullanılabileceği gibi özel olarak üretilen makinalarla da sarım yapılabilir.

Palet streç filmlerin özellikle taşımacılıkta kullanım alanı çok geniştir. Temel amaç ürünlerin sabit durması, fiziksel darbe ve etkilerden olabildiğince korunmasıdır. Palet streç film ile gergin bir şekilde paketlenen ürünler tozdan, nemden, sudan korunurken çizilme, çatlama ve kırılma gibi fiziksel darbelerden korunmuş olunur. Özellikle cam sektöründe, beyaz eşya sektöründe, mobilya sektöründe depolama ve nakliyat süreçlerinde sıklıkla tercih edilir. 

Her sektörün paketlenecek ürünü farklı olduğu için paketleme malzemesi de ihtiyaca göre çeşitlilik gösterir. Palet streç film ürünleri her ihtiyaca uygun olarak çeşitli boyut ve kalınlıkta üretilebilir. Örneğin ürünlerin küçük ve tekli olduğu sektörlerde ince ve kısa olan palet streç film modelleri yeterli olurken mobilya sektöründe daha kalın ve geniş olan modeller tercih edilmelidir. Palet streç filmler ürünleri korumak için en ekonomik yöntemdir. Bu yönüyle fabrika gibi üretim alanlarında sıkça tercih edilmektedir.

Tutuş, kavrama ve uygulama kolaylığı ile ergonomik rahatlık sağlar. Malzemenin kokusuz olması sayesinde paketlenen ürünlere hiçbir şekilde koku sinmez. Şeffaf ürünler tercih edilirse barkod, marka veya ürün adı okuması zahmetsizce yapılabilir. Uygun koşulların sağlanması ile birlikte %100 geri dönüştürülebilir olmalarıyla çevre dostu bir yöntemdir. Bu alan için özel üretilmiş malzemelerin ham maddeleri diğerlerinden farklı olduğu için gıda ile birlikte kullanılması önerilmemektedir.


WhatsApp
Hemen Ara