Palet Streç Filmler ve Streç Film Kalınlıkları

Palet streç film taşımacılık başta olmak üzere pek çok sektörde kullanılmaktadır. Genel olarak şu amaçlarla kullanılır:

Ürünü tozdan ve nemden korumak,
Ürünün delinmesine, hasar almasına ve deforme olmasına engel olmak,
Fiziksel temastan en az şekilde zarar görmesini sağlamak.
Ambalajstore.com tarafından makul fiyatlarla satışa sunulan palet streç filmler, daha çok koruma altına alınması gereken ürünlerin hava ile temas etmesini önleyip ortaya çıkacak bozulma ve deformeleri engeller. Genellikle Şeffaf renkte üretilen ürün siyah ve mavi renklerde de üretilmektedir. Palet streç filmler, esneme ve gerilme özelliğinden ötürü ürünlerin ambalajlanmasına sıkça tercih edilmektedir.

Özellikle taşımacılıkta; palet üzerine istiflenmiş sevkiyatı gerçekleşecek ürünlerin palet streç film ile korumaya alınması, palet üzerindeki ürünlerin taşıma esnasındaki savrulmalarını önler,ürünlerde oluşabilecek delinme, esneme veya deforme gibi durumları önüne geçer. Bu durum hasar oluşumunu engellediği ya da minimuma indirdiğinden ötürü de palet streç filmlerin kullanım alanı ve yoğunluğunu artırmaktadır. Öte yandan %100 geri dönüşüm sağlayan palet streç filmler son dönemde kullanılan en ideal paketleme ürünü olarak da bilinmektedir.

Söz konusu palet streç film kalitesine bağlı olarak delinmelere karşı dayanıklıdır. Kokusuz olmalarından ötürü muhafazaya alınan üründe hiçbir şekilde olumsuz etki bırakmamakla birlikte ürünlerin uzun süre korunmasına da olanak tanır.

Hafif – orta ve ağır ürünler olarak iki ana kategoride üretilen palet streç filmlere, ihtiyaç duyulan özellik ve talebiniz doğrultusunda ambalajstore.com üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde sipariş vererek satın alabilirsiniz. Manuel ve otomatik kullanımlar için uygunluk sağlayan ürünler, uzun vadede kullanabileceğiniz kalite düzeyindedir.

Palet Streç filmler tüm amaçlara tek bir kalınlık ile hizmet edemez. Bu bakımdan kullanım alanlarına göre Palet streç film kalınlıkları değişmektedir. Streç filmin dayanıklılığı konusunda bilgi veren terim mikrondur.


WhatsApp
Hemen Ara